مخاطب نامه رهبر معظم انقلاب همه هستند/شناساندن اسلام پژوهش محورباید باشد

محمد رضا مرشد زاده مدیرخبرگزاری تقریب در گفتگوی اختصاصی با خبر نگار ” پایگاه اطلاع رسانی بوتیا” در رابطه با نامه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان اروپا اظهار داشت : در حال حاضر تبلیغات بسیار وسیعی رسانه های غربی علیه اسلام در کشورهای اروپایی و امریکایی و حتی خاور میانه راه انداخته اند و اسلام هراسی وسیعی شکل گرفته و این نامه در این زمان بسیار برای مخاطبانش پر معنی بود .

وی بیان کرد : این نامه استدلالی است و مخاطبانش را به پژوهش دعوت میکند و مرتبط با درک مخاطبین اروپایی و آمریکایی نوشته شده و این یک ابتکار تقریبی است نه تقریب مذاهب بلکه تقریب بین ادیان ، تقریب بین قلب ها و این ابتکار بسیار جالبی است .

مدیر خبرگزاری تقریب افزود : مخاطب نامه رهبر معظم انقلاب همه هستند هم جوانان اهل سنت هم آمریکایی ، اروپایی و هم جوانان عادی اروپایی همه را دعوت کرده و آنچه مهم است دعوت به پژوهش کرده اند و گفتند : اگر میخواهید اسلام را بشناسید بر اساس پژوهش بشناسید نه بر اساس آنچه که غرب و استکبار مطرح میکند .

وی ادامه داد: نامه اخیر رهبر انقلاب راهنمایی است برای نهادهایی که وظیفه شان گسترش و تبیین اسلام است که اگر میخواهید اسلام را بشناسانید این شناساندن اسلام پژوهش محور باشد و محور تحقیقاتان هم قران و سنت باشد .

مرشد زاده در رابطه با بازتاب پیام رهبری در جهان تصریح کرد : پیام رهبری به جوانان اروپا بسیار بازتاب خوبی داشته و بسیاری از کارشناسان نظر مثبت داده اند و این خیلی مهم است که به جوانان بگویی که شما چی میخواهید، خودتان را بشناسید و اسلام را هم بشناسید و بر اساس آن تصمیم بگیرید و نظر بدهید .

درباره admin