بانک اطلاعات ورزش تاسیس می‌شود؟!

IMAGE634782012685508672
به گزارش ” سنگرها ” : طی سالیان اخیر و به ویژه پس از هر جابجایی در راس وزارت ورزش، متولی جدید به اصل کمبود برنامه کاربردی در ورزش اشاره کرده است. این سخنان کلیشه ای تقریبا از زبان همه مسئولان ورزش از گذشته تا به حال شنیده شده و هرکدام به شکل محترمانه نفر قبلی را متهم به بی برنامه بودن کرده است. امروز نیز البته همین رویه بر ورزش کشورمان حاکم است.
با رای اعتماد مجلس به محمود گودرزی و با توجه به سابقه علمی وی، این گفته ها شدت بیشتری به خود گرفت و پیش بینی کارشناسان بر این واقعیت استوار شد که وزیر جدید تاکید فراوانی بر طراحی برنامه علمی خواهد داشت. اما نکته مهم در این باره این است که وی و برنامه ریزانش بدون داشتن اطلاعات لازم آیا امکان برنامه ریزی را خواهند داشت؟!
در جلسه اخیر وزیر ورزش با نمایندگان رسانه های ورزشی که به لحاظ نوع برگزاری با انتقاداتی نیز همراه بود ، نماینده کیهان و کیهان ورزشی برلزوم تاسیس «بانک اطلاعات جامع ورزش» برای برنامه ریزی اصولی، تاکید کرد. اکنون و پس از چند روز زمزمه تاسیس این بانک اطلاعات از زبان کیومرث هاشمی به گوش می رسد، خبر خوشحال کننده ای که البته دغدغه هایی هم به همراه دارد.
دغدغه ها از این جهت است که مبادا از این اقدام به شکل شعاری و آن هم در جمعی دانشجویی و علمی، بهره برداری لحظه ای شود زیرا بارها ثابت شده که فاصله حرف تا عمل بسیار است! از سوی دیگر بسیاری اعتقاد دارند که اجرایی شدن این کار بزرگ زحمت فراوانی داشته و عموما مسئولانی که با امور روزمره درگیر هستند، از انجامش طفره می روند.
با تمام این تفاصیل در انتظار روزهای آینده هستیم تا مقدمات تاسیس بانک اطلاعات ورزش از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان فراهم شود،البته قصد داشتیم در تماسی با کیومرث هاشمی معاون وزارت ورزش و جوانان بیشتر از کم و کیف این اقدام مطلع شویم، اما تماس های مکرر ما بی پاسخ ماند!

منبع: روزنامه کیهان

درباره admin