دولتی ها در اقتصاد مقاومتی فقط شعاری عمل می کنند/ امام حسین (ع) الگوی گاندی در مقابله با استعمار انگلیس بود/پیشرفت موشکی نتیجه اراده نیرو های ارزشی بود نه اراده کد خدا

به گزارشسنگرها به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از۷۲عارف کوهبنان همایش حقیقت عشق با موضوع بازخوانی اندیشه های امام خمینی (ره) در استانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی  بنیانگذار انقلاب اسلامی  عصر امروز در شهرستان کوهبنان برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات ایران در این مراسم ضمن یادآوری استفاده از فرصت های  باقی مانده ماه شعبان و آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان گفت : روز ۱۴ خرداد یعنی سالروز ارتحال  ملکوتی امام خمینی برای ملت ایران روز سختی بود بعضی ها که امام و ملت ایران را نشناخته بودند هنگام ورود امام به ایران در روز ۱۲ بهمن ۵۷ می گفتند شما ایرانی ها استقبال کنندگان خوب و بدرقه  کننده بدی هستید.

 وی با یادآوری برخی  حوادث سالروز ارتحال امام  گفت  : شما بدرقه مردم از پیکر امام  را  دیدید این تشییع جنازه همه دنیا به تعجب وا داشته شد.

تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های دنیا

مصلحی با بازخوانی چند انقلاب مهم صده اخیر دنیا  مانند انقلاب مصر و الجزایر افزود : امام پایه گذار انقلابی بود که این انقلاب اندیشه مندان بشری و بشریت را تحت تاثیر خودش قرار داداستکبارجهانی احساسش این بود که انقلاب اسلامی ایران  نیز مانند دیگر انقلاب ها دوام چندانی نخواهد داشت و سرنوشت دیگر انقلاب ها را دنبال خواهد کرد اما امام با هوشیاری و عبرت آموزی از تاریخ  با عقبه ای  قرآنی اسلامی این انقلاب را به گونه ای مدیریت کرد که هنوز استکبار جهانی نتوانسته است در راه آن خلل اساسی ایجاد کند .

مدیرت و رهبری امام قبل از پیروزی انقلاب و تنظیم ساختارهای انقلاب

وی گفت :در طول سی و هشت سال انقلاب توطئه‌ها ی سنگینی بر این انقلاب از سوی استکبار جهانی وارد شده است وسنگین ترین  این توطئه ها  دوران جنگ سخت بود، مدیریت و رهبری امام قبل از پیروزی انقلاب و تنظیم ساختار های انقلاب طوری بود که  با وجود اینکه در طول یک دوره ده ساله انواع جنگ سخت را دشمن بر علیه این انقلاب طراحی کرد. امام باز هم به نتیجه نرسید.

حیدر مصلحی با طرح این سئوال که  در دوران هشت ساله  دفاع مقدس مسئولین کشور با رزمندگان  در مقابله با تمام دنیا چه کردند؟ ادامه داد : در این جنگ همه ی دنیا درمقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته بودند اما امام مدیریت کرد و ملت ایران  را  در صحنه نگه داشت .

هر سال فقط ۱۴ تا ۱۸ درصد از بودجه کشور صرف اداره جنگ می شد

 وی با اشاره به آمار سایت معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری در دوران ۸ سال جنگ  یادآور شد : در دوران جنگ هر سال فقط ۱۴ تا ۱۸ درصد از بودجه کشور صرف اداره جنگ می شد و این  یعنی کشوری که با همه دنیا می جنگید تنها با ۱۸ درصد از بودجه خود در مقابل دنیا ایستاده بود .

این کارشناس سیاسی  بیان داشت :دشمن اصلا تصور نمی کرد که امام مجموعه ای را به وجود بیاورد که بتواند جنگ را اداره می کرد و با به صحنه آوردن ملت تحت عنوان بسیج  با هر ایده و فکری تمام نقشه های آنان را نقش بر آب کرد و این در حالی بود که مجموعه ای که باید برای جنگ سرمایه گذاری می کرد پای کار نبود.

وی با  بیان برخی از مسایل امروز کشور تاکید کرد:تحریم های امروز مسئله ی جدیدی نیست اصلا تحریم های امروز با تحریم های دفاع مقدس قابل مقایسه نیست ؛در دوران دفاع مقدس به ما سیم خاردار نمی فروختند و امروز جوانان ما با دلدادگی که نسبت به انقلاب و راه امام داشتند  افتخاراتی  برای انقلاب آفریدند که دشمن سر بحث موشکی ایران به وحشت افتاده است .

در  پیشرفت موشکی اراده کدخدا بود یا اراده نیرو های ارزشی؟

وزیر سابق اطلاعات ایران تاکید کرد: چرا بچه هایی مثل تهرانی مقدم مباحث پیچیده علمی ، چه از نوع فیزیکی چه شیمیایی چه نانو  ، تونستند موشک درست کنند آنوقت ما یک یخچال و ماشین لباسشویی نمی توانیم بسازیم این سئوال مهمی است آن جوانی که آن موشک را با آن قوانین پیچیده می تواند طراحی کند نمی تواند ماشینی که امروز بعضی ها در خیابان های تهران پزش را می دهند، طراحی کند.

 وی به برخی از بیانات مقام معظم رهبری  درباره پیشرفت علمی ایران اشاره کرد و گفت : ایشان می فرمایند «ما می توانیم» و در بسیاری از مباحث علمی که امروز پیشرفت کردیم اعتقادمان بر این بوده که ما می توانیم  اما برخی می گویند مگر کدخدا می گذارد ما پیشرفت داشته باشیم و همه تکیه آنها بر کدخداست ؛ در موشکی اراده کدخدا بود یا اراده نیرو های ارزشی ؟

امام تکیه اش به مردم بود و با این تکیه ، بسیج را شکل داد و با همین تکیه نیاز مالی و پشتیبانی جنگ را تأمین کرد ایناین مباحث  و یادآوری ها به ما می گوید این ملت آماده است شما باید یاد داشته باشید از این آمادگی استفاده کنید. این جملاتی بود که مصلحی خطاب به مسئولین کشور گفت .

وی اضافه کرد : راستی و صداقت در شما همین است دلسوزی به معنی واقعی کلمه همین است این ماشین های آخرین سیستم وارداتی با قیمت های بالا که در یکی دو سال گذشته در شهر های بزرگ وارد شده است  و وزیر صنعت  در ماه گذشته گفت که در یک ماه گذشته بیش از صد هزار ماشین لوکس وارد کشور شده است !اگر تحریم هستیم چرا این ماشین ها باید به کشور بیایید چرا مواد اولیه برای کارخانه های ما که باعث تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران  می شود  وارد نمی شود همون پولی که می رود و باعث ورود این ماشین ها لوکس می شود مواد اولیه بیاورد.

بعضی ها در اقتصاد مقاومتی فقط شعاری عمل می کنند

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی اذعان کرد : کمتر از  سی درصد از مشکلاتمان به تحریم ها مربوط است حال  بیاییم مرتب بگوییم  تورم تک رقمی شده است ، تعطیلی اقتصاد کشور را چه کسی می خواهد جواب دهد؟امروز رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مد ظله العالی یکی از بحث های جدیدی که دارند و به انواع مختلف به آن می پردازند مقوله اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنند ، متاسفانه بعضی ها در اقتصاد مقاومتی فقط شعاری عمل می کنند و اقتصاد مقاومتی فقط شعارشان است.اقتصاد مقاومتی ربطی به مسایل اداری کشور  ندارد اقتصاد مقاومتی مبحثی جداست

 وی تکرار کرد : یکی از مهمترین دغدغه های امام خمینی و مقام معظم رهبری این بود که دشمن با نفوذ در مسئولین انقلاب آنها را دچار اشتباهات محاسباتی نکند و با برشمردن  برنامه های دشمن در بحث نفوذ گفت :اولین برنامه دشمن در نفوذ مهار ایران  در منطقه است و این به این معنی است که در مذاکرات هسته ای  و بعد از آن هر کجا در منطقه اتفاقی می افتاد جان کری با مسئولین ایران تماس می گرفت و هشدار می داد که در فلان جا نباید فلان اتفاق بیافتد.

مصلحی  تشریح کرد : دومین برنامه دشمن در بحث نفوذ تغییر رفتار مردم و مسئولین  است و  با ذکر چند مصداق به نحوه تغییر رفتار مسئولین  در مسایل مختلف کشور پرداخت و  سئوال کرد :چرا نگذاشتند در تهران تشییع جنازه شهدا با عظمت برگزار شود و سعی کردند این مراسم  تشریفاتی باشد ؟

وی همچنین یادآوری کرد : در یکی دو سال گذشته مسئولین ایران چند بار گفتند استکبار و چند بار گفتند ایالت متحده آمریکا ؟ شما وقتی می گویید استکبار یعنی اینکه شما دشمنی را جلوی خود باید متصور شوید اما وقتی بگویید ایالات متحده آمریکا موضوع کاملاً فرق می کند.

آمریکا در نفوذ دنبال تغییر رفتار مسئولین است

 وزیر اطلاعات ایران در دولت نهم و دهم  هدف سوم  و نهایی دشمن از نفوذ را تغییر ساختار نظام  خواند و ادامه داد: چرا بحث شورای رهبری مطرح می شود؛ شورای رهبری یعنی تغییر ساختار نظام یعنی یکی از اختیارات رهبری فرماندهی کل قوا ست و وقتی جنگی علیه ایران صورت بگیرد باید شورا بیایید و رای گیری انجام بشود که آیا مقابل دشمن بایستیم یا نه .

 وی عنوان کرد :یکی از کارهایی که دشمن انجام می دهد این است  که با این سه هدف کاری می کند که مسئولین را دچاراشتباهات محاسباتی کند.همان زمان  که  مذاکره کنندگان ایران برای مذاکره  می رفتند دشمن  گزینه نظامی روی میز را مطرح می کرد و این  یعنی ایجاد رعب و وحشت  در مذاکره کننده ها که آنها  را در تصمیمشان دچار تردید کند.

ایجاد حکومت اسلامی ، بیداری اسلامی  و زمینه سازی ظهور سه هدف مهم امام از تشکیل انقلاب  اسلامی

حجت  الاسلام مصلحی تصریح کرد :امام در رابطه با طراحی انقلاب اهدافی را دنبال می کرد سال چهل و دو امام خمینی در صحبتی که با عسکراولادی داشتند فرمودند : من با این انقلاب ۳هدف را دنبال می کنم هدف اول ایجاد حکومت اسلامی در ایران است در سی و هشت سال انقلاب طراحی های دشمن برای انحراف انقلاب را نگاه کنید در مفاسد اقتصادی دست دشمن پشت صحنه است و خط و ربط می دهد و در بخشهایی از مفاسد اقتصادی مانند کرسنت دستهای  دشمن به وضوح مشاهده می شود.

وی افزود : در این کشور هجده هزار شهید ترور علاقه مند به دین داریم این جدای شهدای انقلاب وجنگ تحمیلی است منافقینی که بحث شهدای ترور را دنبال می کردند  در عراق  و در آغوش صدام چند شهر را در اختیار گرفتند.

این کارشناس سیاسی هدف دوم امام  را بیداری اسلامی خواند و متذکر شد : امروز چه اتفاقی دارد در دنیا اتفاق می افتد، آمریکا و اسرائیل داعش و گروه های تکفیری  را در مقابل این بیداری اسلامی ایجاد کردند.

وی ادامه داد :ترکیه کشوری است که ارتباط نزدیکی با آمریکایی ها دارد اما چرا نتوانستند در جریان داعش به ترکیه کمک کنند امروز در افغانستان و پاکستانی چه خبر است اما در ایران امنیت برقرار است ما برای این امنیت شهید و جانباز و اسیر داده ایم .

 امام حسین (ع) الگوی  گاندی در مقابله با استعمار انگلیس

سخنران همایش «حقیقت عشق»  تاکید کرد : هدف سوم امام خمینی زمینه سازی برای ظهور آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است ؛ این هدف نیز در حال  اتفاق افتادن است سال گذشته جمعیت بیست میلیونی اربعین حسینی را مشاهده کردید.

 وی در تشریح  هدف نهایی   امام خمینی (ره) از  تشکیل انقلاب اسلامی  گفت : تنها  جایی  که قبل از این در دنیا این طور مردم را  دور هم گرد آورده بود کعبه بود و آنجا تنها چهار هزار نفر حاجی داشت و با بی کفایتی ال سعود امسال  چه بسا این جمعیت کمتر از این نیز بشود اما بیست میلیون نفر برای اولین بار در تاریخ بشر یکجا جمع شدن و آن هم  در اربعین  اباعبدالله الحسین علیه السلام بود.

مصلحی  بیان داشت : اندیشه مندان بشری در اروپا و آمریکا  امروز دارند بررسی می کنند که این تعداد انسان برای چه رفتند  پیاده روی و گاندی رهبر هند که دین هندو دارد وقتی از او سئوال کردند که الگوی تو در مقابله با استعمار انگلستان چه کسی بود پاسخ داد : امام حسین (ع).

«این سه هدف امام قطعا به نتیجه می رسد اما باید در راه این اهداف باید سختی های زیادی را متحمل بشویم امروز انقلاب اسلامی نیاز به یک هوشیاری بزرگ دارد  چرا که دشمن همه هم و غمش را گذاشته است تا این نظام و این انقلاب را از مسیر خود  منحرف کند.» اینها جملاتی بود که مصلی سخنرانی خود را با آنها به پایان رساند.

درباره admin