باید و نبایدهای تغذیه در فصل بهار /فصل بهار متناسب با تمام مزاج‌های بدن است

یک متخصص طب سنتی، فصل بهار را فصل معتدل با تمام مزاج های بدنی دانست و گفت: بیشتر افراد سالمند در این فصل احساس راحتی دارند، مزاج فصل بهار گرم و مرطوب در حد اعتدال بوده و به سبب اعتدال مزاج و لطافت، مقوی سیستم بدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  سنگر ها به نقل از راه دانا؛ دکتر ابراهیم خلیل بنی حبیب دستیار تخصصی طب سنتی دانشکده طب سنتی تبریز در گفتگو با خبرنگار طنین یاس، گفت: طب سنتی بیشتر برای حفظ تندرستی افراد به کار می رود  و توصیه هایی نیز باید در این زمینه به کار برد.

وی ادامه داد: امروزه استفاده افراطی از وسایل گرمایشی و سرمایشی موجب بیماری های در افراد شده است به طور مثال قدیم از کرسی برای گرم کردن استفاده می شد، می فهمیدیم که الان زمستان است و واقعا سردی هوا را حس می کردیم، ولی متاسفانه امروزه با استفاده بیش از حد  وسایل گرمایشی مانند بخاری و شوفاژ که در خانه ها، موجب شده است فرد آنقدر خانه را گرم کند و مجبور شود با یک لباس نازک به سر ببرد  و دیگر اینکه درک کاملی از سرما را نداشته باشیم .

این دستیار تخصصی طب سنتی افزود: برعکس این موضوع نیز صدق می کند در تابستان انقدر از وسایلی مانند کولر و غیره برای خنک کردن محیط استفاده می کنیم  که گاهی  مجبور می شویم در فصل گرما از سرما بلرزیم و احساس هوای تابستان بودن را در محیط بسته نداریم، بنا براین موجب می شود که بدن ما در ک درستی از تغییرات گرماو سرمای فصلها هیچگاه  نداشته باشد.

دکتر  بنی حبیب فصل بهار را فصل معتدل  با تمام مزاج های بدنی نام برد و گفت: بیشتر افراد سالمند در این فصل احساس راحتی دارند مزاج فصل بهار گرم و مرطوب در حد اعتدال بوده و به سبب اعتدال مزاج و لطافت، مقوی  سیستم بدن می‌باشد .

وی بهار را  موافق با تمام سنین دانست و گفت: به ویژه برای پیران و صاحبان مزاج سرد و خشک مناسب‌ترین فصل برای زندگی و سلامتی است.

 این متخصص طب سنتی با بیان اینکه در زمستان نیاز بدن به خوردن غذا دو برابر دیگر  فصل های سال است گفت: در فصل سرما بدن کمترین  تعریق را  دارد ولی در فصل بهار با گرمی و فعالیت بدن عرق کردن وتعریق بدن دو برابر فصل های زمستان و پاییز می شود .

وی  افزود: به دلیل از بین رفتن سرما و ریزش باران‌های پیاپی و گرمای روز، در بهار موجب تقویت بدن  شده و خون سیستم بدن  در این فصل افزایش می‌یابد و بیماری‌هایی همچون خونریزی بینی، ترک برداشتن رگ‌ها، پیدایش بزاق خون‌آلود و سرانجام سرفه، بویژه در سرمای بهار که به زمستان شباهت دارد، را به وجود می‌آورد.

دستیار تخصصی طب سنتی با اشاره به اینکه در فصل بهار اخلاط حبس شده وموجب می شود این اخلاط رقیق شده  و در اندام های ضعیف بدن جریان پیدا کنند گفت: اگر بدن نتواند این اخلاط را به طور کامل دفع نماید، به سوی اندام‌های ضعیف مانند کشاله‌های ران و زیر پوست و اطراف بدن جاری می‌شوند و باعث تولید امراض شایع در این فصل مانند دمل‌ها و ورم‌های چرکی و جوش‌ها و خارش و جرب و ورم‌های حلق می‌شود.

دکتر بنی حبیب با بیان اینکه اگر این اخلاط وارد مغز شود موجب سکته های مغزی می شود ادامه داد: اگر این خلط ها به بطن‌های مغزی برسند، موجب انواع سکته‌ها می‌ شود و نیز به حفرات بینی ریخته می شود وموجب زکام، گرفتگی صدا، سرفه و…. همچنین ریزش این مواد به مفاصل باعث ورم‌های درد مفاصلی می شود.

وی استفاده از آش های که با سبزی های صحرایی مانند شنگ و پاقلاع پخته می شود توصیه کرد و گفت: مصرف سبزی های کوهی بهاری  در آش ها وبه صورت بخارپز نقش درمانی مهمی درسلامتی  بدن دارد.

این پزشک متخصص طب سنتی با بیان اینکه نوشیدنی‌های گرمی‌بخش و خوردن آجیل های تلخ ،و نیز شور مانند تخمه و گردو و ادویه جات تند مثل فلفل و زنجبیل را در فصل بهار پرهیز کرد و افزود: مصرف انواع گوشت (بویژه گوشت قرمز ) را در فصل بهار را باید به حداقل رساند زیرا افرادی که دارای مزاج گرم و تر و در سن رشد قرار دارند مصرف زیادی گوشت منجر به تولید خون غلیظ می‌شود چرا که به لحاظ طبیعت، این فصل خون رسانی زیاد است و با خوردن این مواد غذایی افراد ممکن است خدای ناکرده دچار طغیان خون و بیماری‌های دیگر شوند .

وی حجامت بهاره را مهمترین عامل در درمان آلرژی دانست و اظهار کرد: برای درمان آلرژی تقویت سیستم ایمنی و تقویت مغز و قلب و کبد می‌تواند تاثیرگذار باشد.

دکتر بنی حبیب در  پایان یاد آور شد: از خوردن سیب و کاهو سکنجبین به عنوان میان وعده در این فصل غافل نشوید.

درباره admin