سنگرها

به وبسایت سنگر ها خوش آمدید

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ستان کرمان ، حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان راور در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و همزمان با روز قدس با اختصاص خطبه اول به موضوع امر به معروف ونهی از منکر اظهار داشت:ریشه مشکلات و معضلات اجتماعی و اقتصادی جامعه امروز ما ترک امر به معروف و نهی از منکر است. وی با اشاره به آیات متعدد قران و روایاتی که پیرامون امر به معروف و نهی از منکر ذکر شده به بیان اهمیت این فریضه پرداخت و با اشاره به روایت امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) که فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود اشرار بر شما مسلط خواهند شد افزود: امروز در جامعه بسیاری از منکرات معروف تلقی شده و به آن افتخار نیز می شود.

رییس ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان راور در ادامه افزود: آمر به معروف و ناهی از منکر باید سه ویژگی را دارا باشد:۱- اسلام شناس ۲- مردم شناس و۳- روش شناس . وی با اشاره به سفارش لقمان به فرزند خود درباره انجام امر به معروف و نهی از منکر و صبر بر انچه به او می رسد بیان داشت: اگر در راه عمل به این فریضه متحمل هزینه های هم شویم نباید دست از آن برداریم و در واقع شهدای امر به معروف نیز پای همین ارمان جان فدایی نموده اند.

حجت الاسلام تویسرکانی همچنین به تشریح قانون حمایت از آمران به معروف وناهیان از منکر پرداخت و خاطر نشان کرد: به موجب قانون شهروندان حق مطالبه گری از مسئولان را دارند و در این راه هیچ کس نمی تواند ایجاد مانع نماید.

[admin]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *