سنگرها

به وبسایت سنگر ها خوش آمدید

دادستان کرمان گفت : مطالبه گری مهم ترین رکن حقوق شهروندی است و تا کنون ۱۰ کارگروه در جهت حق و حقوق قانونی و مشروع مردم و در راستای حفظ حقوق شهروندی تشکیل شده است.

به گزارش ”سنگرها” دادخدا سالاری دادستان استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که مطالبه گری یکی از حقوق شهروندی است؛ اظهار داشت: ۱۰ کارگروه در جهت حق و حقوق قانونی و مشروع مردم و در راستای حفظ حقوق شهروندی تشکیل شده است.

وی گفت: مبارزه با بدحجابی بخشی از کار ماست و ما نسبت به آن بی تفاوت نبوده ایم و تنها به دلیل وجود جرائم مختلف و محدود بودن توان ضابطین برخوردها کم شده است ولی در کل شعائر اسلامی تعطیل بردار نیست.

سالاری خاطر نشان کرد : دین مبین اسلام بر اساس آیات و روایات برای حقوق شهروندی اهمیت خاصی قائل می شود و منشور بین المللی حقوق بشر بعد از هزار سال از آیات قرآنی آمده است.

دادستان استان کرمان توضیح داد : نیروهای مسلح با سه نوع جرم مواجه هستند که شامل جرائم خاص نظامی و انتظامی ، جرائم عمومی و جرائم در مقام ضابط دادگستری هستند و طبق اصل ۱۷۲ قانون اصل دادسرای نظامی مختص رسیدگی به جرایم خاص نظامی هستند و جرائم عمومی در دادسرای عمومی رسیدگی می شود .

وی ابراز داشت : بخشی از حقوق شهروندی گردش شفاف اطلاعات است ولی باید یک مرزی قائل شد تا به بهانه نقد، تخریب صورت نگیرد و عقیده حاکمیت بر این است.

سالاری ابراز داشت: جرائمی که در فضای مجازی رخ می دهند بیشتر جنبه عمومی دارند و به حقوق عامه مردم خدشه وار می شود و دادسرا در این زمینه ورود پیدا می کند.

 

سالاری افزود : به برکت نظام جمهوری اسلامی افراد دارای حق شدند و برای یک متهم که امنیت جامعه را در خطر می اندازد در مرحله تحقیقات مقدماتی بیش از ۴۰ حق قائل شده است .

 

دادستان استان کرمان با بیان این که در هر بازرسی با حداقل ۲ پرونده در خصوص حقوق شهروندی مواجه می شویم ؛ گفت : ظرف یک ماه گذشته سه مورد جرم در خصوص کودکان کار وجود داشته است و در این رابطه قانون کار و رفاه اجتماعی باید ورود پیدا کند و در خصوص حقوق شهروندی هیچ خلاء قانونی وجود ندارد .

 

وی عنوان داشت : معاونت رصد و پیمایش فضای مجازی در دادسرای استان ایجاد شده است که به جرائم عمومی ورود پیدا می کنند و بخشی نیاز به شاکی خصوصی دارد که شکایت می توانند رسیدگی کنند .

 

سالاری خاطر نشان کرد : ما مدافع حق و حقوق همه افراد جامعه هستیم و کاری به ملیت افراد نداریم و از حق قانونی افراد دفاع می کنیم ولی در برخی موارد حق و حقوق فرد با جامعه در تعارض است پس باید حق و حقوق جامعه مورد توجه قرار گیرد .

 

دادستان استان کرمان در پایان گفت : بدرفتاری پیمانکار شهرداری با کودکان کار در کرمان از جمله دردناک ترین نقض حقوق شهروندی در استان بود .

 

[admin]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *